Apple’ın teşekkür listesinde Yiğit Can`da Yer Aldı

1 dk okuma süresi
1,152

Yiğit can, Apple’ın onur listesinden sonra bu kez teşekkür listesinde yer aldı. 

Kahramanmaraş’ta lise öğrencisi olan arkadaşımız Yiğit, henüz 16 yaşında. Daha önce Siri’de bulduğu bir açıkla onur listesinde yer almıştı. Bu sefer Safari’de bulduğu bir açık ile teşekkür listesinde yer aldı.

Apple, 14 şubatta yayınladığı teşekkür listesinde şöyle bir not düştü.”“Yiğit Can Yılmaz’a desteği için teşekkür ederiz””

 

Bu konu hakkında Yiğit arkadaşımız şöyle bir paylaşım yaptı :

“Safari de şöyle bir sorun keşfetmiştim. Örneğin benim internet sitemi ziyaret ettiniz, ben internet sitemin içeriğini değiştirebiliyordum ve adres çubuğunu değiştirip size sahtecilik yapabiliyordum, verilerinizi çalabiliyordum, bunlarla art niyetli şeyler gerçekleştirebiliyordum. Bunu Apple’a bildirdim, Apple gerekli düzenlemeyi yapacağını söyledi. Hatta, ‘Biz bu sorunu çözmek için yeni bir güvenlik politikası geliştirmeye karar verdik, sizin de isminizi ek teşekkür listesine almaya karar verdik’ dediler. Ardından Apple güncellemeyi yayınladı ancak ilk başta eklemedi. Apple’a ne zaman ekleyeceklerini sordum. Bu konuyla ilgili kendileriyle iletişime geçtim. Apple, Şubat’ın 14’ünde web sayfası üzerinde bir güncelleme yapacağını ve ismimi güvenlik sayfasına ekleyeceğini söyledi. Şu an ismim IOS 11.2 ve Safari 11.0.2 güvenlik listesinde mevcut, ek teşekkür listesinde. Apple’ın ek teşekkür listesinde ‘Yiğit Can Yılmaz’a desteği için teşekkür ederiz’ yazıyor.”

Kaynak : Hürryet

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…