Apple Shazam’ı Satın Alıyor

1 dk okuma süresi
1,257

Apple’ın daha önce marketinde ün salmış olan uygulamaları satın alarak bir sonraki güncellemeyle telefonunda özellik olarak gördük. Bu sefer ki kurbanı ‘Shazam’

 

Peki Apple neden bu sefer erkenci davrandı onu bilemeyiz ama ödediği miktarın 300 milyon pount civarı olduğu tahmin ediliyor.

Siri Bu İşi Zaten Yapmıyor mu?s

Aslında siri’ye “Hangi şarkı çalıyor?” diye sorduğunuzda  cevabını mümkün mertebe veriyor.(Shazam kadar hızlı ve başarılı olduğu söylenemez.) Ancak gerek  Apple Music ve Spotify  arasındaki rekabet olsun gerekse yarışa Shazam’ın da girmesi olsun Apple huzursuz olmuş ki bir rakibini kendi safına çekti.(Parasıyla değil mi kardeşim!)

 

Rekabet durumunu bir yana bırakırsak eğer,Aple bu sayede müzik konusunda oldukça  büyük bir veri tabanına sahip olacak gibi görünüyor. apple’da müzik konusuna epeyce bir önem veriyor ki  kendine has kablosuz kulaklıklar üretti. Bunun yanı sıra kendi müzik marketi olduğunu da biliyoruz. Ama durum bununla sınırlı değil,Apple’ın kendi radyo istasyonu var ve yakında satışa Carpool Karaoke TV’nin satışa sunacağını biliyoruz.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…