Apple, Akıllı Hoparlörün Piyasa Tarihini Erteliyor

2 dk okuma süresi
1,226

Apple, akıllı hoparlörün piyasaya sürülme tarihini 2018’e erteledi.

Elektronik devi Apple, bu yıl Aralık ayında piyasaya sürülmesi planlanan cihazın hala geliştirme çalışmalarına ihtiyaç duyduğunu söyledi.

HomePod’un 2018’in başlarında ABD, İngiltere ve Avustralya’daki mağaza raflarında yer alacağı belirtildi.

Haberler, tüketicilere yardımcı olmak için AI kullanan ev cihazları için giderek büyüyen pazarda Amazon ve Google’ın rakiplerini üstlenme planlarına darbe vuruyor.

‘Şaşırtıcı değil’

Haber kuruluşlarına gönderilen bir bildiride Apple, kablosuz hoparlörün “müşterilerimiz için hazır olmadan biraz daha zamana” ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Bu gecikme, Apple, pek çok tüketicinin hediye olarak gadget’ları satın aldığı kârlı tatil sezonunu özlediği anlamına geliyor.

Cihaz, bu yıl Haziran ayında açıklandı ve Apple 349 $ (265 £) karşılığında ABD’de satışa çıkacağını açıkladı. İngiltere’de bunun 350 TL’ye mal olması bekleniyor.

Amazon’un Echo ve Google’ın Asistanı gibi diğer akıllı hoparlörlere rakip olacak şekilde tasarlandı. Sonos, Microsoft ve diğer teknoloji şirketleri de benzer cihazlar üretiyor.

Tıpkı onlar gibi müzik çalmak ve sahiplerinin elinde serbest bırakan bir yardımcı olarak görev yaparak, sahiplerin zamanlayıcı ayarlamalarına, alışveriş listelerini korumasına ve haber, hava durumu ve diğer konularda raporlar almalarına yardımcı olacak şekilde tasarlandı.

Apple, HomePod’u açıkladığından hem Google hem de Amazon, akıllı konuşmacılara yeni modeller ekledi ve Apple ile rekabetin yoğunlaşmasına neden oldu.

Engadget’da yazan yardımcı editör Jon Fingle , HomePod’un Apple’ın akıllı bir hoparlörde ilk denemesinden dolayı gecikmenin “şaşırtıcı olmadığını” söyledi .

“HomePod’un mutlaka başı belada değil” dedi. “Ancak önceden hazırlandıklarından daha zor bir savaşla karşı karşıya kalabilir” diye sözlerine ilave etti.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…