Android İçin Yeni SMS Uygulaması(Üzerinde çalışan kadro çok sağlam millet)

2 dk okuma süresi
1,905

Akıllı cihazlarda Android,IOS,Windows ve Ubuntu gibi firmalar bulunmakla beraber kıyasıya rekabet içinde olan iki üretici var : “Android ve IOS” 

Bu iki firmayı birbiriyle kıyaslamak gerekirse eğer ikisininde birbirine göre artıları ve eksileri bulunmakta. Bugün ki yazımızda bu kıyaslamayı değil, Android Cihazların rakiplerine fark yaratacağını düşündüğümüz yeni  SMS uygulamasından bahsedeceğiz.

Google, Android telefonlarda SMS metin mesajlarının yerini alacak şekilde tasarlanan yeni Sohbet mesajlaşma hizmetinin global sunumunu başlattı.

Bu uygulamada, grup metinleri/mesajları, videolar, yazım göstergeleri ve okundu bilgisi gibi özelliklere sahip olacak. Bu uygulama Android telefonlarda varsayılan mesajlar uygulaması ile entegre edilecek.

Ancak,bu hizmeti etkinleştirmek ve şifrelenmiş mesajlar göndermek kullanmış olduğunuz mobil operatörlere bağlı olacak.

Yeni sistem birkaç yıldır geliştirilmekle beraber bu geçtiğimiz günlerde deneme amaçlı kullanıma sunuldu.

Modern mesajlaşma uygulamaları çok daha gelişmiş özellikler sunduğu için  SMS göndermek yerine internet üzerinden mesajlar göndermeye başladı. Tabi bu GSM operatörlerinin hiç hoşuna gitmedi. Modern mesajlaşma uygulamaları her gün gelişirken SMS için kullanılan arayüz ve algoritma, emojilerin eklenmesini saymazsak yıllardır değişiklik göstermemiş durumda.

Google, kendi mesajlaşma uygulamasını piyasaya bir kaç kez sundu ama yeterli bir kitleye ulaşamadı. Şahsi fikrim olarak Allo uygulaması piyasadaki çoğu mesajlaşma uygulamasından daha iyi. (whatsapp ve messenger buna dahil) İşte bu değeri bilinmeyen Allo uygulamasını geliştiren Google, bu perşembe (09.04) geliştirmesini duraklattığını duyurdu. Facebook Messenger, WhatsApp gibi rakipleriyle baş edemeyeceğini anlayan Google Bu sefer, başka bir mesajlaşma uygulamasını başlatmaya çalışmak yerine, Android işletim sistemlerine yeni bir mesajlaşma uygulaması entegre etmek için çalışıyor.

Mobil operatörler, telefon üreticileri ve uygulama geliştiriciler, birbirleriyle uyumlu mesajlaşma uygulamaları geliştirmek için yeni teknolojiyi kullanacak.

Uygulamayı geliştirmek için Google, Vodafone, T-Mobile ve Verizon ve Samsung, LG ve Huawei gibi üreticilerden oluşan 50’den fazla mobil ağ ile çalışıyor.

Apple’ın iMessage sisteminde olduğu gibi, hedeflenen alıcıda Sohbet uyumlu bir cihaz yoksa, mesajlar eski SMS sistemi üzerinden gönderilecek.

Mesajlar internet üzerinden gönderildiği için, müşterinin SMS metin mesajı hakkı olmasa bile mesaj gönderebilecek. Bununla birlikte, bazı operatörler bu uygulamanın kullanımı için ücret talep edebilecekler.

Not olarak Şirket, iki yıl içinde Android telefonlarda yaygın olarak kullanılabilirliği beklediğini söyledi.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…