Akıllı Telefonunuzu Daha Akıllı Yapacak 10 Uygulama

4 dk okuma süresi
2,020

Vücudunuzun saatiyle senkronize edilen bir alarm, konuşabileceğiniz bir yapılacaklar listesi, bunlar akıllı telefonunuzu daha akıllı hale getirmek için ihtiyaç duyacağınız uygulamalardır.

Akıllı son nesil e-posta ve fotoğraf uygulamaları, navigasyon, sesli ve görüntülü görüşme hizmetleri, ihtiyaç olduğu için telefon ile birlikte gelir. Ancak, bu varsayılan uygulamalardan her birinin uygulama mağazalarında en az bir alternatifi vardır ve çoğu zaman daha büyük bir yükseltmeyi temsil edebilecek seviyededir.

İşte sizler için derlediğimiz “Kullanışlı 10 Uygulama”.

 1-) CITYMAPPER
Android / iOS (Ücretsiz)
Kent gezginleri, İngiltere, Londra, Manchester ve İstanbul gibi dünyanın dört bir yanındaki diğer şehirlerde çalışan Citymapper şehirlerle ilgili bilgiler içeriyor. Trenler, tüpler ve otobüslerden bisiklet kiralama ve yürüyüşe kadar, A’dan B’ye güzergah ve taşıma yöntemleri seçeneği ile yol gösteriyor.

 

2-) SLEEP CYCLE

Android / iOS (Ücretsiz)
cihazın yer çekimi sensörlerini (accelerometer) kullanarak yataktaki dönüş harketlerimizi kaydediyor ve buna göre de uykunun hangi safhasında (hafif, derin, vs.) olduğumuzu raporluyor. Sabah uyandırma işlemini de, uykumuzun en hafif evresinde yapmaya çalışıyor.

 

3-) DARK SKY
Android / iOS (£ 3.99)
Önceden kurulu hava durumu uygulamaları size kasabanız için tahmininizi söyleyecektir, ancak Dark Sky, nerede bulunduğunuzu belirleyen “aşırı yerel” tahminlere sahiptir. Bulunduğunuz bir sonraki saatte yağmur ya da kar yağıyorsa, ceket ve / veya şemsiye ile ilgili eylem için yeterli zaman sağlayarak kısa vadeli uyarılar da sunar.

 

4-) DASHLANE
Android / iOS (Ücretsiz)
Dijital uygulamalarınız ve hizmetlerinizde kullandığınız sonsuz sayıda şifre baş döndürücü gelebilir, bu da şifre güvenliğini bir öncelik haline getiriyor. Dashlane şifre yöneticisi, eşit derecede düzgün bir şifre ile birlikte, güvenli parolalar oluşturmanıza yardımcı olur, ardından şifreleri cihazınızda saklar; böylece şifreleriniz kaybolmaz.

 

5-) CLUE
Android / iOS (Ücretsiz)
2015’te Apple, iOS’un Sağlık uygulamasından kalma iznini terk ettiği için ateş altında kaldı. Şirket, ihmalini hızla düzeltti ancak birçok kadın Clue gibi üçüncü parti uygulamalara yöneldi. İster hamile kalmaya, ister bir doktora ait verileri depolamanıza, isterse bisikletiniz hakkında meraklı olmanıza bakmaksızın, periyotları ve ovulasyonu izleme için kolay bir araçtır.

 

 

6-) MICROSOFT OUTLOOK
Android / iOS (Ücretsiz)
Masaüstünde, Microsoft’un Outlook e-posta yazılımı hala her zaman sevilmese de birçok işletme tarafından kullanılmaktadır. Ancak, mobil uygulamada yenilenen Outlook uygulaması kritik bir hit oldu: e-posta, takvim ve dosya yönetimini basit ve şık bir şekilde harmanlıyor ve Gmail ve Yahoo Mail gibi diğer hizmetler ile iyi çalışıyor .

 

7-) VSCO
Android / iOS (Ücretsiz)
Android ve iOS’un her sürümü, yeni akıllı telefonların daha güçlü kameralarıyla birlikte gitmek için daha hızlı, daha iyi fotoğraf yazılımı getiriyor. Ancak VSCO en iyi uygulamalarla birlikte alternatif bir uygulama. Sadece çekim için değil aynı zamanda düzenleme ve paylaşım için de kullanılabilir.

 

😎 WAZE

Android / iOS (Ücretsiz)
GPS, Haritalar & Trafik. Waze Dünyanın en büyük toplum temelli trafik ve navigasyon uygulamasıdır. Zamandan, yakıttan tasarruf etmek için gerçek zamanlı trafik ve yol bilgilerini günlük sürüşlerini paylaşan bölgenizdeki diğer tüm sürücülere katılın.

 

9-) QUIP

Android / iOS (Ücretsiz)
Quip, telefonlar, tabletler ve masaüstü bilgisayarlar, kısacası tüm cihazlarda göze hoş gelen belgeler oluşturmanıza olanak tanıyan modern bir kelime işlemcidir. Quip, belgeler ile mesajları sohbet benzeri tek bir güncelleme “dizisinde” buluşturarak, ortak çalışmayı kolay bir hale getirir.

10-) MAGISTO
Android / iOS (Ücretsiz)
Magisto Video Düzenleyici ve Oluşturucu, video kliplerinizi ve resimlerinizi otomatik olarak ve sadece birkaç sihirli dakika içinde güzel bir şekilde düzenlenmiş ve sevdiğiniz müzikler, müthiş grafikler ve efektler kullanılarak tamamlanmış filmlere dönüştürüyor!

 

Bu uygulamalarla ilgili varsa deneyimlerinizi yorum olarak aktarabilirsiniz 🙂 .

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…