5 Giyilebilir Teknolojik Ürün Önerisi

3 dk okuma süresi
2,306
Günlük Hayatta Kullanılabilir 5 Giyilebilir Teknoloji Ürünü

Her gün yeni bir güne ve yeni bir teknolojiye uyanıyoruz. Giyilebilir teknolojik ürünler ve onların böylesine gelişimi ise buna örnektir. Peki bu teknolojiyi biliyor musunuz? Gelin ne olduğuna bakalım ve giyilebilir teknolojik ürünler arasından günlük hayatta kullanabileceğiniz 5 tavsiyemize geçelim!

Giyilebilir Teknoloji Nedir?

Bu teknoloji aslında fonksiyonel ürünlerin ismidir. Akıllı saat ve akıllı bileklik modelleri bu teknolojinin örnekleridir. Başka bir deyişle, hayatımıza kolaylık katan ve aksesuar olarak giydiğimiz ürünlerdir. Hepsiburada, N11 ve GittiGidiyor gibi alışveriş sitelerinde bu ürünlerden bulabilirsiniz. O zaman lafı uzatmadan listemize bakalım.

5 Giyilebilir Teknolojik Ürün Önerisi

1- Akıllı Bileklik

Listemin ilk iki sırasında en bilindik ürünleri koymak istedim. Hepimiz akıllı bileklikleri duyduk ve onlar da artık hayatımızın bir parçası. Akıllı bilekliklerin asıl amacı bizlere yaptığımız spor aktivitelerini göstermektir. Bununla birlikte, kesin değerler veremeseler de tahmini nabız değerlerimizi gösterirler. Özellikle, telefonlarımıza gelen mesajları ve bildirimleri eforsuzca görmek gerçekten kolaylık sağlamakta.

akıllı bileklik

2- Akıllı Saat

İkinci olarak listemde yer verdiğim ürünler akıllı saatlerdir. Gel gelelim akıllı saatler ve akıllı bileklikler sürekli karıştırılır. Oysa aralarında bazı keskin farklar var. Akıllı saatlere ekstra uygulama yüklemek mümkün. Üstelik, akıllı saatlerde dahili mikrofon ve hoparlör de bulunduğu için arama yapabilirsiniz. Bir diğer fark ise, akıllı saatlerin pil ömrü daha zayıftır. Bu farklardan ötürü akıllı saatler ve akıllı bileklikler aynı değillerdir.

akıllı saat

3- Akıllı Gözlük

Elbet ki akıllı gözlükleri de listemize almasak olmazdı. Akıllı gözlükler hakkında söylemek gerekir ki, kendileri arasında kategorilere ayrılırlar. Bazıları, taktığınızda etrafınızdaki yazıları bile anında istediğiniz dile çevirir. Bazıları ise güneş gözlüğü özelliği sunmasının yanı sıra, müzik dinlemek, çağrı yapmak ve cevaplamak ya da sesli asistanla konuşmanızı sağlamak gibi özelliklere sahiptir. giyilebilir teknolojik ürünler akıllı gözlük

4- Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Bu cihazları belki VR Gözlük adı ile de görmüş olabilirsiniz. Dahası, kendilerine ait uyumlu donanımları vardır. Bu donanımlar ile birlikte bir bilgisayara kurulursa, içinde bulunduğunuz oyun ya da sahne son derece gerçekçi hissettirecektir. Bağlantı şekilleri genelde Bluetooth iledir. Bu cihazların fiyat etiketi ise bir hayli pahalı. Zira bu üst düzey donanımları üretmek kolay değil.

Giyilebilir teknolojik ürünler sanal gerçeklik gözlüğü

5- Çocuk Takip Saati

Bu cihazın amacı çocuklarınız için GPS görevi görmesidir. Bu sebepten, bazı kaynaklarda Akıllı Çocuk Saati adıyla da bulabilirsiniz. Anlık olarak çocuklarınızı takip edebileceğiniz bu cihazın aynı zamanda onlarla sesli görüşmeler yapmanızı sağlayan modelleri de bulunmakta. Adeta bir telefon işlevinde kullanabileceğiniz bu cihazın bazı ucuz versiyonları da bulunuyor.

çocuk takip saati

Bunun gibi incelemeler ve dahası için bizi takip etmeyi unutmayın. Teknolojiyle kalın efendim.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Giyilebilir Teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

Google Glass Nedir? Google Glass 2 Çıkacak Mı?

Günümüzde giyilebilir teknolojinin popülerleşmesi ile birlikte Google Glass da yavaşça ilg…