2018 model Samsung QLED Televizyon

2 dk okuma süresi
1,501

Samsung, Now York’ta gerçekleştirdiği etkinlikte 2018 model Samsung QLED televizyonları görücü karşısına çıkardı. Samsung QLED Televizyon, diğer televizyonlara nazaran daha akıllı ve görüntü kalitesi çok daha yüksek.

Bu televizyonlar ayrıca  diğer akıllı ev cihazlarıyla da bağlantı kurabiliyor. Samsung’un akıllı telefonlarda gördüğümüz dijital asistan Bixby’nin yer aldığı revizyonlar Q9, Q8, Q7 ve Q6 modelleriyle kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Dış görünüm olarak, daha önceki televizyonlarda olduğu gibi bunda da bunda da kavisli ve düz olmak üzere iki seçenek mevcut.

Q9 ve Q8 model televizyonlarda tamamen bölgesel ışık kısma (local dimming) özelliği yer alıyor. Q9 Modelinde bu özelliğin daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Daha derin siyah tonu ve Daha yüksek Kontrasat seviyesi sunan bu yeni nesil televizyonların en iyi HDR performansına sahip olduğu söylenmekte. HDR10+’a da destek veren Samsung’un yeni televizyonları biraz önce de belirttiğimiz gibi Samsung’un SmartThings ekosistemindeki kameralarla, termostatlarla, akıllı lambalalarla ve daha bir çok cihazla bağlantı kurabiliyor.

Samsung Electronics Ses ve Görüntü Bölümü Başkanı JongHee Han konuyla ilgili yaptığı açıklamada “2018 yılı televizyon serimiz, mekanlarının estetiğine dikkat eden günümüz tüketicisi için tasarlanmış en yenilikçi ve sofistike ürünlerimize ev sahipliği yapıyor. Tüketicilere televizyonlarının keyfini, evin neresinde ve nasıl çıkaracakları konusunda karar verme özgürlüğü getiren yeni TV serimizi sunmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Samsung’un yeni nesil televizyonunda Invisible One Connection yani Görünmez tek bağlantı kablo kullanıyor. . 15 metreye kadar uzunlukta sunulabilen bu kablo televizyonunuzu evinizde istediğiniz köşeye yerleştirme imkanı sunuyor.

Bixby özelliğine sahip Akıllı TV 

“Yeni QLED serisinin akıllı özellikleri TV kurulumu ve içeriğe ulaşma konusunda devrimsel yöntemler sunuyor. SmartThings uygulamasıyla çalışan kolay kurulum özelliği yeni TV kurulumunda harcanan süreyi büyük oranda azaltıyor. Yeni “Universal Guide” (Bütünleşik Rehber) özelliği ise sezgisel menüsü sayesinde kullanıcıların online içerik servisleri ile TV kanalları arasında hızlı dolaşım yapabilmesini sağlıyor. Samsung’un yapay zeka platformu Bixby sayesinde de kullanıcılar sesli kontrolle sevdikleri TV Showlarını hemen izlemeye başlayabiliyor veya uyumlu cihazlar için kontrol sağlayabiliyorlar.”

Mayıs ayı içerisinde yeni nesil bu televizyonlar Türkiye’de olacak diye tahmin ediyoruz. 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yük Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Edin

GeForce Now Türkiye’de Beta Erişimine Açıldı!

Oyuncuların rüyası gerçek oluyor! Bulut oyun platformu Nvidia GeForce Now Türkiye sunucusu…